Binax Gayrimenkul Türkiye’nin kurucusu Sayın Mesut GÜLEROĞLU 03 Nisan 1968’de İzmir’in Buca ilçesinde Dünya’ya gelmiştir. Evli ve 1 çocuk babasıdır. Gayrimenkul sektörüne 2 Ocak 1991 yılında başlamıştır.

1994 yılında İzmir Emlak Müşavirleri Derneği’ne Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmiştir. Derneğin tüm kademelerinde sektörün yasalaşması için mücadele etmeye başlamıştır.

1996 yılında İzmir Emlakçılar Odasını kurmak için çalışmalara başlayan GÜLEROĞLU 10 Mart 1999 tarihinde İzmir Emlak Komisyoncuları Esnaf Odasını resmen kurarak Kurucular Kurulu Başkanlığı görevine seçilmiş olup halen görevine devam etmektedir.

Türkiye’deki ilk Emlakçılar Odasının temelinin atılması ile Mesut GÜLEROĞLU Tüm Türkiye’de Emlakçılar Odalarının kurulması için çaba sarf etmiştir.

Sırası ile T.S.E. 11816 Emlakçılık Mesleği Standardının hayata geçmesi için Standartları belirleme çalışmalarında büyük rol alan GÜLEROĞLU mesleği disipline etmek için var gücü ile çalışmış, T.S.E. 11816 nolu standardının çıkmasını sağlamış İzmir’de meslektaşlarının bu standarda uyumunu sağlamak için öncülük etmiştir.

Taşınmaz Ticareti kanununun yasalaşması ile ilgili tüm Türkiye’deki Ticaret Odaları, Emlak Odaları ve Derneklerinin birleşmesinde öncülük yapmış olup yasanın çıkması için üstün çaba ve gayret göstermiş olup halen kanununun uygulanması aşaması ile ilgili çalışmalarına devam etmektdir.

Mesut Güleroğlu, sektörde geçen onlarca yılın vermiş olduğu birikim, tecrübe ve %100 yerli sermaye ile 2010 yılında, gayrimenkul sektöründe “Başarılı insanların bir araya gelmesi adına , İnovatif bir iş modeli ile, Nitelikli network ağı ve Ayrıcalıklı hizmet anlayışı sağlayarak, müşterilerine X-clusive (kişiye özel) gayrimenkul hizmeti vermek amacıyla “BİNAX GAYRİMENKUL TÜRKİYE” yi kurmuştur.